»»  Případné rezervace a objednávky elektrokol a koloběžek  : kontaktní tel.: +420 702 013 734  |  +420 702 013 744  ««
 »»  Půjčovna koloběžek a elektrokol Na Kasárnách, Moravský kras, Veselice 94, GPS : 49.389882955 16.7054159336  ««

 

Tipy kam na výlet - cyklotrasy v Moravském krasu na kole i koloběžce

Půjčovna elektrokol Moravský kras Veselice Hospůdka Na Kasárnách
Půjčovna koloběžek Moravský kras

Dům Přírody - Moravský kras

Dům přírody Moravský kras - cyklotrasy na koloběžce v Moravském krasu

Dům přírody Moravského krasu zve návštěvníky k jednomu z bodů Moravského krasu, ze kterého lze shlédnout nádheru tohoto krasového středoevropského unikátu. Dům přírody Moravského krasu je moderním návštěvnickým střediskem v chráněné krajinné oblasti ( CHKO ) Moravský kras s krajem vodního podzemí tvořeného miliony let dešťovou vodou, potoky a říčkami. Bílé devonské vápence návštěvníky vítají v unikátní světoznámé oblasti, která se pyšní nádhernou přírodou a spoustou zajímavostí, které lze shlédnout i v interaktivním centru Domu přírody Moravského krasu.

Obec Vavřinec - Kaple sv. Vavřince - Moravský kras

Kaple sv. Vavřince v obci Vavřinec Moravský kras - Tip na výlet v rámci cyklotras

Obec Vavřinec v Moravském krasu, pyšnící se titulem "Vesnice Jihomoravského kraje roku 2011", se rozkládá necelé tři kilometry od rozhledny Podvrší u obce Veselice a přivítá Vás nejen příjemným prostředím, ale samozřejmě i několika zajímavostmi. Z obce Vavřinec se k rozhledně Podvrší v Moravském krasu dostanete cyklotrasou na koloběžce či na elektrokole přibližně za 10 minut a očekává Vás zde především opravená Kaple sv. Vavřince na náměstíčku obce.

Vyhlídka Koňský spád - Moravský kras

Vyhlídka Koňský spád - Trasy na koloběžce či elektrokole v Moravském krasu

Vyhlídka Koňský spád je krásným výhledem do Pustého žlebu v Moravském krasu, která poskytne nezapomenutelný z nádherné přírody Chráněné krajinné oblasti ( CHKO ) Moravský kras. Vyhlídku Koňský spád lze nalézt 1 km od rozcestníku "Nad pustým žlebem", pokud jste zvolili žlutě značenou turistickou stezku. V místech, kde začíná Pustý žleb, se nachází údolí s hloubkou cca 70m a šířkou přibližně 0,5km.

Křenkův pomník - Moravský kras

Křenkův pomník - Půjčovna koloběžek Moravský kras

Křenkův pomník, tedy památník Františka Křenka, velkého propagátora Moravského krasu, je krásným místem pro výlety na koloběžce v Moravském krasu. Památník Františka Křenka, tedy Křenkův pomník, je místem, které je nejvyšším bodem vrcholu Moravského krasu s názvem Chobot. Pomník Frant. Křenka je krásným odpočinkovým místem CHKO Moravský kras a výborným oddechovým a naučným prostorem v chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Památník Františka Křenka, Křenkův památník, se nachází na příjemném místě a je vybaven přehledně zpracovanou naučnou tabulí a širokými odpočinkovými lavicemi. Naučná tabule u Křenkova památníku připomíná významné badatele v Moravském krasu; je památníkem významného turisty a člena Sokola, umučeného v koncentračním táboře Osvětim roku 1943.

Sloupsko - Šošůvské jeskyně - Moravský kras

Sloupsko-Šošůvské jeskyně Moravský kras - cyklotrasy na koloběžce

Nádherný turistický zážitek si užijete v rámci výletu na koloběžce v Moravském krasu, pokud cyklotrasou na koloběžce zavítáte i do Sloupsko-Šošůvských jeskyní. Téměř pět kilometrů dlouhý systém Sloupsko-šošůvských jeskyní je jednou ze dvou ponorných větví soustavy Amatérské jeskyně. Sloupsko-Šošůvské jeskyně se vyznačují neobvyklým rozsahem; jsou největší zpřístupněné jeskyně v České republice se spoustou tajemných propastí a nádhernou krápníkovou výzdobou.

Propast Macocha - Moravský kras

Propast Macocha Moravský kras

Propast Macocha patří k významným jevům oblasti Moravský kras, kdy patří mezi nejznámější propasti v Evropě. Propast Macocha je součástí systému jeskyní Punkevní jeskyně a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických bodů Jižní Moravy. Není se čemu divit : Úctyhodné rozměry propasti Macocha, tedy délka 174 metrů a šířka 76 metrů s hloubkou 138,5 m k hladině Dolního jezírka umožňují denní osvětlení propasti, což propast Macochu řadí do kategorie propastí „Light Hole“ - v této kategorii je Macocha nejhlubší ve střední Evropě. Propast Macocha je domovem ojedinělých splečenstev rostlin, kdy nejznámější a zároveň nejvzácnější z nich v Moravském krasu je Kruhatka Matthioliho z čeledi prvosenkovitých. Objevení této rostliny se váže k roku 1918 při jedné z prvních výzkumných výprav na dno propasti.

Rozhledna Podvrší Veselice - Moravský kras

Rozhledna Podvrší Veselice Moravský kras

Rozhledna na kopci Podvrší blízko obce Veselice je v Moravském krasu oblíbeným turistickým cílem.

Město a muzeum Blansko

Město Blansko leží na železniční trati Brno-Česká Třebová a vzhledem k tomu, že je východiskem turistických cest do oblasti Moravského krasu je nazýváno bránou Moravského krasu. Toto slovní spojení si Blansko nechalo v roce 2009 zaregistrovat jako ochrannou známku. První písemná zmínka o dnešním Starém Blansku rozkládajícím se na pravém břehu Svitavy se objevuje v Letopise tzv. Kanovníka vyšehradského a váže se k roku 1136.  Z první poloviny jedenáctého století pocházejí střepy keramiky, které byly v roce 2017 nalezeny při stavebních pracích u blanenského kostela. Blansko se s dalšími osadami následně stává majetkem olomouckého biskupství a jeho držitelé jej dostávají jako léno. Centrem tohoto panství se stal v 2. polovině 13. století hrad Blansek východně od Blanska.

Městys Křtiny

Městys Křtiny

Městys Křtiny se nachází v Moravském krasu v okrese Blansko, zhruba 16 km severovýchodně od centra Brna a 10 km jihovýchodně od Blanska. Městys Křtiny je považován za vstupní bránu do Moravského krasu, kdy rovněž patří k významným mariánským poutním místům. Hromadné mariánské poutě do Křtin jsou doloženy až v 17. a 18. století, kdy zdejší poutě patřily k těm nejvíce navštěvovaným. Na počátku 17. století přicházelo tolik poutníků, že o velkých poutích bylo nutné, aby vypomáhali i kněží z blízkého města Brna. Zajímavostí pak je, že roku 1720 zde bylo zaznamenáno 41 tisíc poutníků. V roce 1996 byl Křtinám udělen znak – ve stříbrném štítě zelený vykořeněný jehličnatý strom, a prapor – na bílém listu zelený vykořeněný jehličnatý strom v poměru šířky k délce listu 2:3. Symbol stromu pak pochází ze staré obecní pečeti. S účinností od 1. prosince 2006 byl 10.

Město Kroměříž

Kroměříž byla v roce 1997 vyhlášena nejkrásnějším historickým městem České republiky a o rok později byl zdejší Arcibiskupský zámek spolu s Květnou a Podzámeckou zahradou zapsán na listinu světového kulturního dědictví UNESCO. Kroměříž byla založena olomouckým biskupem Brunem ze Schauenburka v roce 1260. Olomoučtí biskupové v Kroměříži vybudovali reprezentativní letní sídlo a rovněž na toto místo přemístil část diecézní správy. V období moravských markraběcích válek zde nachází útočiště rovněž Jan IX. ze Středy; následně za husitských válek, kdy byl biskupem Jan XII. Železný, město značně trpí pod náporem husitských vojsk. Biskup Stanislav I. Thurzo zahájuje na přelomu 15. a 16. století přestavbu původně gotického hradu na zámek. V roce 1550 uděluje biskup Jan Skála z Doubravky, který byl i významným historikem a spisovatelem, výsady kroměřížskému mlynářskému cechu.

Stránky